Tapahtumat

« Takaisin

Kajaani CRPS2 Charity Show 9.5.2002

Kajaanissa järjestettiin aurinkoisena helatorstaina Koiraharrastajien CRPS2-tuen ja Kainuun Seurakoira- ja Terrierikerhon yhteistyöllä Suomen ensimmäinen CRPS2 Charity Show. Tuomareina toimivat Marjo Ahola Kajaanista ja Markku Kipinä ja Jaakko Sarmola Oulusta. Tapahtumaan osallistui yhteensä 104 koiraa, juniorhandleriin 12 nuorta, lapsi & koirakilpailuun 5 lasta ja lelukoiria oli yhteensä 8 pienine omistajineen. Lämmin kiitos tuomareille, järjestäjille sekä kaikille tapahtumaan osallistuneille!

BEST IN SHOW (t. Marjo Ahola ja Markku Kipinä):
BIS 1 bracco italiano Sulo om. Katja Viitasaari
BIS 2 walesinspringerspanieli Falco om. Irma Niskanen
BIS 3 amerikancockerspanieli Katie om. Merja Koskela
BIS 4 australianterrieri Kessi om. Marja Leinonen
BIS 5 keeshond Mirva om. Kirsi Kemppainen

Pennut, punaiset (t. Markku Kipinä):
1. keeshond Mirva om. Kirsi Kemppainen
2. kääpiövillakoira Baron om. Satu Luokkanen
3. siperianhusky Noona om. Mira Pietikäinen
4. bichon havanese Hulivili om. Niko Karhu
5. kk saksanseisoja Aatu om. Sanna Pulkkinen

Pennut, siniset (t. Markku Kipinä):
1. dobermann Lola om. Tiina Ritvanen
2. kääpiösnautseri valkoinen Niksu om. Anu Seppänen & Sirkku Haapalainen
3. kiinanharjakoira Aslan om. Päivi Ahonen
4. newfounlandinkoira Doris om. Sari Späd
5. kultainen noutaja Iiro om. Minna Vesterinen

Pienet, punaiset (t. Markku Kipinä):
1. amerikancockerspanieli Katie om. Merja Koskela & Marja Valkeeniemi
2. dandiedinmontinterrieri Alma om. Virpi Sarparanta
3. australianterrieri Essi om. Marja Leinonen
4. kääpiövillakoira Toska om. Anne Leskinen
5. papilion Mikki om. Mari Juutinen

Pienet, siniset (t. Markku Kipinä):
1. australianterrieri Kessi om. Marja Leinonen
2. cavalier kingcharlesinspanieli Roope om. Kirsi Luovinen
3. shetlanninlammaskoira Maisa om. Ritva Joensuu
4. japanese chin Jami om. Helena Rissanen
5. parsonrusselinterrieri Nasu om. Vuokko Haakana

Isot, punaiset (t. Marjo Ahola):
1. bracco italiano Sulo om. Katja Viitasaari
2. punainen irlanninsetteri Arttu om. Sini Tervo
3. isovillakoira Hulda om. Anne Leskinen
4. kerrynterrieri Lina om. Tuovi Korhonen
5. kultainen noutaja Veeti om. Heini Wiik

Isot, siniset (t. Marjo Ahola):
1. tanskandoggi Kaapo om. Ulla Leinonen
2. bullmastiffi Bulle om. Päivi Kainulainen
3. punainen irlanninsetteri Silva om. Hilla-Tuuli Keränen
4. kultainen noutaja Konsta om. Saila Hyvönen
5. pyrenneittenmastiffi Turo om. Timo Leinonen

Veteraanit, punaiset (t. Markku Kipinä):
1. walesinspringerspanieli Falco om. Irma Niskanen
2. saluki Kim om. Tiina Pätäri
3. kooikerhondje Jasmi om. Tiina Rajala
4. lhasa apso Eppu om. Sanna Pulkkinen
5. afgaani Miura om. Krista Elfving

Veteraanit, sininen (t. Markku Kipinä):
1. tiibetinspanieli Moona om. Jenni Väisänen
2. fieldspanieli Romeo om. Anu Jauhiainen
3. belgianpaimenkoira tervueren Nita om. Anne Kupiainen
4. japanese chin Niki om. Helena Rissanen
5. shetlanninlammaskoira Timi om. Heidi Seilonen

Monirotuiset, punaiset (t. Marjo Ahola):
1. Lola om. Niko Karhu
2. Jami om. Krista Lehto
3. Ecu om. Veera Valtanen
4. Roni om. Outi Heikkinen

Monirotuiset, siniset (t. Marjo Ahola):
1. Tessa om. Päivi Halonen
2. Roope om. Eine Haataja
3. Vilma om. Marja Suutari
4. Malva om. Päivi Ojanen

Junior Handler (t. Jaakko Sarmola):
1. Henna Karhunen 11v - siperianhusky
2. Heini Wiik 15v - kultainen noutaja
3. Sini Tervo 11v - punainen irlanninsetteri
4. Mira Pietikäinen 15v - australianterrieri
5. Inka Kemppainen 16v - gordoninsetteri

Lapsi ja koira (t. Jaakko Sarmola):
1. Veera Niskanen 5v - walesinspringerspanieli
2. Eveliina Karhunen 7v - harmaa norjanhirvikoira
3. Brita Elfving 9v - harmaa norjanhirvikoira
4. Mikaela Elfving 6v - afgaaninvinttikoira
5. Sonja Laurila 11v - pitkäkarvainen collie

Lapsi ja lelukoira (t. Minna Kinnunen):
1. Viivi Lääti ja Sametti
ja loput kisaajat sijoittuivat kaikki toisiksi

CRPS2